Find your fit- znajdź swój ideał

W firmie Triumph szczycimy się produkowaną przez nas, wyjątkową bielizną. Od ponad 125 lat słuchamy kobiet i nie ustajemy w adresowaniu ich potrzeb znalezienia "idealnie dopasowanego biustonosza".
Bardzo zależy nam na zaoferowaniu każdej kobiecie najlepszych dla niej modeli i fasonów oraz zapewnieniu swobody wyboru doskonałego biustonosza na każdą okazję.
Odnalezienie idealnego biustonosza jest kluczowe dla dobrego samopoczucia i właściwego podtrzymywania biustu. Oprócz pięknego dekoltu, dobrze dopasowany biustonosz to:

 • lepsza postawa
 • ulga dla pleców
 • komfort noszenia, bez uwierania i dyskomfortu

Nasze poradniki pomogą Ci znaleźć idealnie dopasowany model i określić właściwy rozmiar biustonosza.
Polecamy również odwiedzić jeden z naszych sklepów, gdzie nasi specjaliści profesjonalnie i nieodpłatnie pomogą dopasować odpowiedni biustonosz Triumph.


Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?
Określając rozmiar biustonosza należy wziąć pod uwagę trzy zmienne: obwód pod biustem, obwód biustu i fason, który odpowiada Twoim wymiarom.
Stosując naszą tabelę rozmiarów Triumph znajdziesz Twój przybliżony rozmiar biustonosza. By znaleźć rozmiar biustonosza, który najlepiej do Ciebie pasuje, warto jednak sprawdzić biustonosze w różnych fasonach i rozmiary siostrzane. Zalecamy skorzystanie z profesjonalnych konsultacji u naszych brafitterek, dostępnych w naszym salonie Triumph. 

Triumph - wymiary kobiece
  • stań prosto i oddychaj swobodnie.
  • użyj miarki krawieckiej.
  • możesz skorzystać z pomocy bliskiej Ci osoby.
 
Zmierz teraz obwód pod biustem, przy pomocy miarki krawieckiej:
 • Pomiaru należy dokonać bezpośrednio pod biustem, dość ciasno, ale i dość wygodnie, by móc swobodnie oddychać.
 • Odczytaj pomiar i, jeśli to konieczne, zaokrąglij wynik w górę lub w dół, do najbliższej wielokrotności liczby pięć, np. 75, 80, 85 itd.
Aby poznać rozmiar miseczki, zmierz obwód biustu.
 • Pomiaru należy dokonać w najszerszym miejscu biustu, dość luźną miarką krawiecką, tak aby nie odkształcać ani nie ściskać piersi.
 • Upewnij się, że miara krawiecka przebiega na tej samej wysokości przez biust, co przez plecy.
 • Odczytaj pomiar.
 • Sięgnij teraz do Tabeli rozmiarów biustonoszy, (dotyczy również gorsetów).
  Przykład: Jeśli wymiar pod biustem wynosi 86 cm a w biuście 102 cm, prawdopodobnie idealny biustonosz powinien mieć rozmiar 85C.
Twój nowy biustonosz leży doskonale, jeśli przylega do Ciebie jak druga skóra, bez uwierania i dyskomfortu.

Tabela rozmiarów biustonoszy


Który rozmiar biustonoszy mógłby również pasować?
Tak zwany „rozmiar siostrzany“ biustonosza, nazywany czasem również rozmiarem diagonalnym, to nie jest ten sam jego rozmiar. Rozmiar siostrzany to najbliższy do mierzonego, mniejszy lub większy, rozmiar biustonosza. Zmienia się w tym wypadku tylko wartość obwodu pod biustem - biustonosz jest szerszy lub węższy w obwodzie.
 • Jeśli więc czujesz, że biustonosz zbyt ściśle przylega do ciała w obwodzie pod biustem, możesz spróbować zmierzyć podobny, nieco większy model, o mniejszych miseczkach: jeśli Twój rozmiar to 80D, to biustonosz w rozmiarze 85C ma tę samą objętość miseczek i luźniejszy obwód pod biustem.
 • Jeśli uważasz, że biustonosz jest za luźny w obwodzie pod biustem, wybierz następny rozmiar, o mniejszym obwodzie i z większymi miseczkami: jeśli Twój rozmiar to 90B, wtedy rozmiar 85C ma takie same miseczki i węższy obwód pod biustem.

 
 
65A 70A 75A 80A 85A 90A
65B 70B 75B 80B 85B 90B
65C 70C 75C 80C 85C 90C
65D 70D 75D 80D 85D 90D

Nie zapomnij… teraz, kiedy już udało Ci się znaleźć wygodny i wspaniale wyglądający biustonosz, dopełnij swoją stylizację pasującymi do kompletu majtkami.
 
By znaleźć idealny rozmiar majtek, zmierz się w najwęższym miejscu talii dość luźną miarą krawiecką, tak by nie wrzynała się w skórę. Zapisz pomiar jako obwód talii. W ten sam sposób zmierz w najszerszym miejscu swoje biodra, i zapisz jako obwód bioder.
Zajrzyj teraz do Tabeli rozmiarów majtek:
Tabela rozmiarów majtek  
 
Co sprawia, że nasze pełniejsze miseczki biustonoszy są tak wyjątkowe?

 
1. Ramiączka: Dekoracyjne i stabilnie podtrzymujące, ramiączka naszych biustonoszy "plus size" zostały opracowane specjalnie z myślą o Twojej indywidualnej sylwetce, zapewniając wsparcie, którego potrzebujesz bez konieczności znoszenia bolesnego wrzynania w skórę.
2. Specjalne fiszbiny 3-D Flexi: Zaprojektowane specjalnie dla biustonoszy Triumph z pełniejszymi miseczkami, fiszbiny 3-D Flexi lepiej podtrzymują biust i są bardziej sprężyste niż normalne fiszbiny. Dostosowują się do Twojego ciała zapewniając lekkie uniesienie biustu i efekt push-in, dla pięknego i naturalnego dekoltu.
3. Opaska pod biustem: Starannie zaprojektowana, z dodatkowym wsparciem w postaci bocznego usztywnienia, opaska pod biustem zmniejsza napięcie Twoich ramion, przenosząc większość obciążenia. Została zaprojektowana tak, by stabilnie otaczać Twoje ciało, nie wrzynając się jednak w skórę. Dla zapewnienia dodatkowej wygody użytkowania biustonosz posiada niezwykle miękkie zapięcie na haftki.
Te z nas, które potrzebują pełniejszych miseczek, nie powinny być zmuszone wybierać między stabilnym podtrzymaniem biustu, a pięknym wyglądem w stylowym biustonoszu. Dlatego właśnie nasi eksperci opracowali kolekcję bielizny Triumph Pełniejsza Miseczka, zapewniającą obie te cechy i doskonałe wsparcie Twojego biustu.
Kolekcje Triumph Beauty-Full powstały z myślą o pięknym połączeniu doskonałego stylu ze wsparciem niezbędnym w przypadku pełniejszych miseczek.
 
Jak rozpoznać idealny biustonosz?
W doskonale dobranym biustonoszu będziesz czuć się jak bogini: biustonosz jest wygodny gdy nie czujesz uwierania ani dyskomfortu, bez trudu unosi ciężar biustu i uwypukla Twoje kobiece kształty. Pokochasz go nosić! A może nawet zapomnisz, że w ogóle jest na Tobie.
Wiele kobiet nie zna tego uczucia. Badania i prace prowadzone na ten temat pokazują, że większość kobiet zdaje się nosić nieprawidłowo dobrany fason biustonosza, częściej nawet niż zły jego rozmiar. Chcielibyśmy upewnić się, że w każdym biustonoszu Triumph, który wybierzesz dla siebie, będziesz czuć się pewnie i komfortowo.
Aby pomóc Ci zorientować się w procesie wyboru, zebraliśmy najważniejsze wskazówki, dzięki którym zorientujesz się, jak rozpoznać idealnie dopasowany biustonosz. Sugerujemy posłużenie się nimi do sprawdzenia dopasowania biustonoszy, które masz w swojej szafie:
 
 
 

  1. Opaska pod biustem:

Ta część biustonosza unosi większość obciążenia, ważne jest więc by stabilnie, równolegle do miseczek, przylegała do ciała. Patrząc w lustro sprawdź, czy opaska znajduje się na tym samym poziomie wokół Twojego ciała. Nie chciałabyś, by noszenie źle dobranego biustonosza przyczyniło się do bólu pleców, prawda?

   • Kupując nowy biustonosz, zapnij go na pierwszy/najbardziej zewnętrzny rząd haftek. Pozwoli to zwężać biustonosz kiedy opaska pod biustem zacznie się lekko rozciągać po kilkukrotnym założeniu biustonosza.
   • Jeśli opaska przemieszcza się na plecach w górę, prawdopodobnie jest za duża. Wybierz mniejszy rozmiar opaski pod biustem lub większy rozmiar miseczek. Dowiedz się więcej na temat rozmiary siostrzane.

  1. Ramiączka:

Ramiączka powinny przebiegać na plecach równolegle do siebie, lub rozbiegać się delikatnie w kształt litery V.

   • Jeśli ramiączka wrzynają się w ramiona, może to oznaczać, że opaska pod biustem jest za duża i niedostatecznie unosi ciężar biustu. Wypróbuj biustonosz z mniejszą opaską pod biustem lub większym rozmiarem miseczek. Zobacz rozmiar siostrzany.
   • Jeśli ramiączka, po dopasowaniu, ześlizgują się z ramion, może to oznaczać, że opaska pod biustem jest za mała. Spróbuj większego obwodu pod biustem lub mniejszego rozmiaru miseczki. Możesz przeczytać więcej na temat siostrzanych rozmiarów tutaj.

  1. Miseczki:

Miseczki biustonosza, szczególnie biustonosza z fiszbinami, powinny obejmować biust dokładnie wokół jego brzegów, przylegając płasko do Twoich żeber bez wrzynania się w skórę piersi. Cały biust powinien również dokładnie mieścić się w miseczce. Należy zwrócić uwagę, by biust nie "wylewał się" górą miseczek lub po ich bokach. Ta zasada ma zastosowanie także w przypadku biustonoszy typu push-up lub nisko wykrojonych. W ekstremalnych przypadkach, noszenie biustonosza o zbyt małych miseczkach da wrażenie posiadania czterech piersi. Pod miseczkami, u podstawy piersi, nie powinno się pozostawiać wolnej przestrzeni, górna połowa miseczek biustonosza nie powinna również odstawać od ciała.

Zanim zmienisz rozmiar miseczek, upewnij się że Twoje piersi całkowicie "wypełniły" miseczki. Pochyl się nieco do przodu, podnieś i potrząśnij nimi w miseczce i wyrównaj boki.

   • Jeśli czujesz, że fiszbiny wrzynają się pomiędzy Twoje piersi lub w skórę, wypróbuj biustonosz o miseczkach o jeden rozmiar większych, ale z tym samym rozmiarem opaski pod biustem.
   • Jeśli opaska pod biustem podwija się lub odstaje od ciała, miseczka jest najprawdopodobniej za mała. Wypróbuj większy rozmiar miseczki, przy tym samym rozmiarze opaski pod biustem.
   • Jeśli miseczki marszczą się i wyglądają workowato, są prawdopodobnie za duże. Wypróbuj mniejszy rozmiar miseczki, przy tym samym rozmiarze opaski pod biustem.

  1. Centralna część biustonosza:

Centralna część biustonosza, osadzona pomiędzy piersiami, zwana jest również mostkiem. Mostek biustonosza powinien płasko przylegać do ciała.

Jeśli między mostkiem biustonosza a Twoją klatką piersiową pojawia się odstęp lub mostek biustonosza osadzony jest na wierzchu piersi, rozmiar miseczek jest prawdopodobnie zbyt mały. Wypróbuj większy rozmiar miseczki, przy tym samym rozmiarze opaski pod biustem

Jeśli odkryjesz, że biustonosze które masz w swojej szafie nie leżą na Tobie tak jak powinny, zalecamy skorzystanie z profesjonalnej usługi dopasowywania biustonosza w jednym z naszych sklepów Triumph.

Warto jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna i nie da się znaleźć dwóch identycznych biustów. Na komfort użytkowania i dopasowanie biustonosza może mieć więc również wpływ fason przymierzanego biustonosza. Może się okazać, że biustonosz typu balkonetka pasuje Ci lepiej, niż biustonosz o pełnych miseczkach, w tym samym rozmiarze, lub też usztywniany biustonosz z fiszbinami jest dla Ciebie odpowiedniejszy, niż zwykly biustonosz z fiszbinami. By znaleźć idealnie dopasowany biustonosz, wypróbuj więc różne ich rodzaje.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl